Rok 2015. Wrocław. Pewien mężczyzna poddaje się operacji, która na zawsze ma odmienić jego życie.

Koniec lat 90. Pewna nastolatka wysiada z pociągu na Dworcu Głównym we Wrocławiu. Jeszcze tego samego wieczoru zostanie prostytutką.

Czasy starożytne. Okolice rzeki Styks. Pewien rzeczny przewoźnik znudzony swoją pracą postanawia się wybrać na urlop.

Warszawa. Okupacja. Pewna dziewczynka z przerażeniem patrzy na płonące getto. Świat, który zna, przestaje istnieć.

Rok 2049. Pewna kobieta wznosi toast nad grobem mężczyzny.

Wyspa na Morzu Andamańskim. Obecnie. Pewien mało poczytny autor zaczyna tworzyć kolejną powieść.

Wszystko to znalazło się w najnowszej książce Jarosława Wilka, tworząc nierozerwalny łańcuch zdarzeń jednej opowieści.

OPINIE:

Ta książka to emocjonalna bomba. Trafia czytelnika prosto w serce, na długo pozostawiając je rozedrganym. Próby klasyfikowania pisarstwa Jarosława Wilka nie mają sensu. To pisarz, który ma nieprawdopodobną lekkość i moc opowiadania oraz swój własny niepodrabialny styl. Lektura obowiązkowa.
Aleksandra Szoć
Blogerka z www.stanzaczytany.pl

Jarosław Wilk kolejny raz zaskakuje niebanalną emocjonalnością. Pan Wilk tam i z powrotem to wielowymiarowa opowieść o życiu, miłości oraz samotności – niezmiennie z pieprzem i humorem. Trzecia książka tego autora jest bardzo smacznym słodko – gorzkim kąskiem, który pochłania się jednym tchem.
Marzena Gaczoł
Blogerka z www.matkapuchatka.pl, redaktorka magazynu „Blogostrefa”

To jak niezwykła podróż rollercoasterem, nigdy nie wiesz, czego masz się spodziewać.
Grażyna Wróbel
Blogerka z www.czytaninka.blogspot.com

Emocje, obrazy i słowa krążyły po mej głowie, nie dając mi spać. To nie było to, czego się spodziewałam. To było o wiele więcej
Marta Daft
Blogerka z www.martawsrodksiazek.pl

Ta książka jest jak dobry francuski szampan – wyśmienita, pobudzająca zmysły, gwarantująca dobrą zabawę.
Jarosław Wilk i tym razem trafia czytelników prosto w serce. Swoją szczerością, bezpruderyjnością i niesamowitym poczuciem humoru.
Izabela Nestoriuk,
Blogerka z www.ksiazkomaniacyrecenzje.blogspot.com

Wygląda na to, że każda kolejna książka Jarosława Wilka jest lepsza, dlatego mam nadzieję na ciąg dalszy, bo po skończonej lekturze pozostał żal, niedosyt oraz tęsknota. Każdy kto lubi jego twórczość będzie nią zachwycony. To prawdziwa wybuchowa mieszanka, która zawładnie waszym sercem. Gwarantuję, że zostanie w pamięci na bardzo długo! Na takie pozycje zdecydowanie warto czekać. Nikt nie pozostanie wobec niej obojętnym. Szczerze polecam!
Anna Rydzewska
Blogerka z zfascynacjaoksiazkach.blogspot.com

Pan Wilk tam i z powrotem” to taka książka, po której ciężko sięgnąć po kolejną. Czytasz ostatnie zdanie i nie bardzo wiesz co ze sobą zrobić. (…) Humor, cięty język i życiowe prawdy. Jak dla mnie książka idealna.
Małgorzata Jurasz
Blogerka z antyterrorystka.blogspot.com

Jeśli gorszą Was sceny seksu, nie marnujcie czasu. Ja autorem i jego książkami jestem zachwycona przede wszystkim za szczerość. Wilk nie koloryzuje, ale pokazuje prawdę, życie takim jakie jest. To oryginalny twórca, który nie powiela schematów. Główny bohater nie jest księciem czy rycerzem na białym koniu, który ratuje z opałów księżniczkę i potem razem żyją długo i szczęśliwie. Nie. Dostaniecie prawdziwego chłopa z krwi i kości.
Paulina Kaleta
Blogerka z Reading is My Love